Menu

Vefk Tılsımı Ne Anlama Gelmektedir?

vefk nasıl yapılırVefkin bir anlamı uyum diğer bir anlamı ise denge demektir. Vefk’in bir büyü çeşidi olduğu düşünülmektedir fakat bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Vefk’in büyü ile ilgili hiçbir şekilde bağlantısı bulunmamaktadır. Büyü tamamen açık bir şirktir. Fakat vefk ise tam anlamıyla Rahmani olarak yapılmaktadır.

Vefk yaptırmak islami olarak aykırı değildir. Çünkü vefk tevekkülün bir parçasıdır ve aynı zamanda inanç anlayışına uygun görülmektedir. Bir çok islam alemi vefk üzerine birçok kitap yazmışlardır. Vefk Allah’ın isimleriyle ve aynı zamanda ayetlerden yapılmaktadır. Günümüzde ise vefk’in şifalı olduğuna inanılmaktadır. Bazen başımıza bir olay yada bir durum geldiğinde epey şaşkın ve hayretler içerisinde kalabiliriz. Aslında düşünülecek olursa bu durum tevafuk olarak nitelendirilebilir. Mesela gün içerisinde bir kişiyi aklımızdan geçirir ya da o kişiyi anarız. Tamda o sırada aklımızdan geçirdiğimiz ya da andığımız kişi bizi arayabilir ya da o esnada karşımıza çıkabilir. Elbette ki bu durumu büyütüp farklı şeylere yormak oldukça yanlıştır.

Vefk ilminde tılsımlardan yararlanılması sebebiyle oldukça güçlü bir enerji ve durum söz konusudur. Vefk işlemleri çoğu zaman bir durumun düzeltilmesi amacıyla yapılan en etkili ve tesirli bir şekilde hazırlanan dua şeklidir. Vefkler çoğu zaman belirli yazım kuralları ve belirle ayetlerle yapılan bir metod şeklidir.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefklerde arapça harfler kullanılır. Arapça da kullanılan harflerin ise her birinin sayısal değerleri bulunur. Vefk yaparken bazen çok istisna durumu olmakla beraber kişinin özel hayatının bilinmesi tercih edilebilir. Vefk tılsımlarında genellikle Kuran-ı Kerimden ayetler, dualar ve hatta hadisler bulunmaktadır. Vefk tılsımlarının hiçkimseye zararı yoktur hatta üstelik faydaları vardır. Günümüz toplumlarında yanlış bir aldı bulunmaktadır vefk tılsımlarını çoğu zaman küçümsemişlerdir.

Vefk’in ‘’Hadimleri’’ bulunmaktadır. Ulvi ve süfli olmak üzere her yıldıza görev tayin edilmiştir. Vefk tılsımını yapabilmek için yapılacak ve uygulanacak aşamaları bilmek gerekir. Vefk tılsımları tamamen bir amaca ve bir kişiye göre hazırlanmaktadır ve vefk günah olmadığı gibi vefk tılsımının da bir günahı yoktur.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra