Menu

Toplu İğne Büyüsü

İğne ile yapılan büyüler yapılış amaçları ve uygulama şekilleri nedeniyle kimi zaman ak büyüler kimi zamansa kara büyüler sınıfına girer. Amacına göre toplu iğne büyüsü de ak veya kara büyü sınıfında olabilir. İğne büyüleri genellikle bağlama amacıyla yapılan büyüler olduğu için bağlama büyüleri sınıfına da girer ve etkili aşk büyüleri olduğu kabul edilir.

Toplu İğne Büyüsü Neden Yapılır?

İğne büyüleri kişileri aşık etmek ve kendine bağlamak amacıyla yapılıyor olsa da kişilere zarar vermek için yapıldığı uygulamalar da olur. Bu nedenle toplu iğne büyüsü ne sebeple yapıldığına göre ak veya kara büyü olur. Bağlama amacıyla yapıldığı sürece ak büyüleriı sınıfından kabul edilir. İğne büyüleri kötü niyetlerle yapıldığında büyü yapılan kişilere çok büyük zararlar verdiği hatta ölüme bile götürdüğü görülmüştür. Bu nedenle bu büyüde yapılış amacı çok önem taşır. Anadolu’da yaygın olarak kullanılan bir büyü uygulaması olduğu bilinmektedir.

Toplu İğne Büyüsü Nasıl Uygulanır?

Bağlama büyüleri arasında kabul edilen toplu iğne büyüleri birisini aşık etmek ya da kişinin kendisine bağlaması için yapılır ve iki türlü uygulama yöntemi vardır. İlk yöntemde iğneye siyah bir iplik geçirilir ve büyü kime yapılacaksa o kişinin isminde bulunan harf sayısı kadar ipliğe düğüm atılır. Her düğüm atılışında söylenen tılsımlı sözler vardır ve düğüm attıkça bu sözler söylenir. İşlem bitince büyü yaptıran kişi iğneyi göğsünün sol tarafına takmalıdır. Kişi bu iğneyi üzerinde taşıdığı süre zarfında büyü yapılan kişi aşık olacaktır.

Bir diğer uygulama ise iğnenin bil elmanın üzerine batırılması yoluyla olur. Burada kullanılan elmanın çok düzgün olması üzerinde çürük ya da çizik bulunmaması gerekir. Elmaların karşılıklı iki yanına birer iğne batırılmak suretiyle toplu iğne büyüsü yapılır. Elmaya batıran iğneler kadın ve erkeği sembolize eder ve elma insanların ulaşamayacağı bir yerde çürümeye bırakılır. Elma çürüyüp de kadın ile erkeği sembolize eden iğneler düştüğü andan itibaren bu kadın ve erkek artık birbirlerinden ayrılamaz hale gelir. Bu büyüde elmanın çürümeye bırakılmasının nedeni kişilerin bir araya gelmesine engel olacak insanlar varsa onların etkisiz hale gelmesini sağlamaktır.

16 Comments
 1. ahmet yay Haziran 1, 2018 / Cevapla
 2. Erkan S. Haziran 6, 2018 / Cevapla
  • Duran Ok Haziran 9, 2018 / Cevapla
 3. Cemre Haziran 10, 2018 / Cevapla
 4. Şermin Haziran 16, 2018 / Cevapla
 5. SÜMEYYE Haziran 19, 2018 / Cevapla
 6. Ceyhu Haziran 23, 2018 / Cevapla
 7. Elfida Haziran 26, 2018 / Cevapla
 8. Ceren Haziran 30, 2018 / Cevapla
  • Funda Temmuz 3, 2018 / Cevapla
 9. Hacer Temmuz 5, 2018 / Cevapla
 10. Kerime Temmuz 26, 2018 / Cevapla
 11. Yasemin Ağustos 9, 2018 / Cevapla
 12. gizli-kadin Ağustos 17, 2018 / Cevapla
 13. Deniz Haziran 1, 2019 / Cevapla
 14. Metin Ocak 10, 2020 / Cevapla

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra