Menu

Sihirli Bitkiler Nelerdir?

sihirli bitkiler nelerdirBitkilerin sihri M.Ö’ye dayanmaktadır. Sihirli bitkileri kehanet ile kullanmak için birçok yöntem vardır. Günlük olarak tükettiğimiz birçok içeceklerde mesela kahve ve çayda o kadar yüksek derecede enerji var ki büyü yapmak için oldukça elverişlidirler.

Bitkiler üzerinde birçok kehanet bulunmaktadır mesela evi kötü güçlerden korumak, eve uğur getirme ya da evi siyah güçlerden koruma gibi. Bitkilere günümüzde pek fazla önem verilmese de eskiden atalarımız bitkilere oldukça önem verir ve bununla birlikte kendilerini ve evlerini kötülüklerden koruduğuna inanırlardı. Çoğu zamanda nazardan korunmak için hemen hemen herkesin evinde bitki bulunmaktaydı. Yüzyıllar öncesinde büyü yapmak için bitkiler kullanılırdı. Cadıların kullanmış olduğu çoğu bitki mucizevi özelliklere sahipti. Bazı halkların insanları ağaçların tanrı tarafından güç aldıklarına inanırlardı. Cadıların kullanmış oldukları birçok bitki mucizevi bitki olarak adlandırıldığı için günümüzde de bazı bitkilere cadı bitkiler olarak adlandırmışlardır. Mesela ökse otunu kullanan cadılar siyah güçlerde ve siyah büyü için kullanmaktadırlar. Farklı kültürdeki cadılar ve falcılar söğüt ağacını kullanmayı tercih etmektedirler.

Bitkiler yaşayan maddeler arasına girmektedir. Bitkiler ve insanlar arasında psikolojik bir uyum söz konusudur. Gözle görülemeyecek güç bağlantıları olduğu için ya bitkilerin yaşamını kolaylaştırırlar ya da engel olmasına neden olabilirler. Hemen hemen her bitki çevresine ve insanlara etki göstermektedir. İnsanlar arasın çiçeklerin negatif enerjiyi yok ettiği söylenmektedir. Çoğu insan bitkilerin sihirli olduğu kanısındadır. Eskiden insanların fikirlerini okumak için sihirli nohut ekilirdi. Tabi bu durum için özellikle nisan ayında sihirli gücü olduğuna inanılan hayvanlar öldürülürdü mesela yılanı öldürüp karnına 3 adet nohut dikilir ve toprağa gömülürdü. Böyle bu şekilde büyüyen çiçeğin adına da gece yarısı çiçeği adı verilirdi. Nilüfer çiçeğinin evdeki bütün kötülükleri ve olumsuzlukları yok ettiğini ya da engellediği düşünülür. Aynı zaman nilüfer çiçeğini aşk büyülerinde de kullanırlardı.

İnsanlar tarafından inanılan inanca göre mayıs ayında uyku bitkisi toplanır ardından kurutulur ve iksir yapılır. Eğer iksir içilirse kişinin gördüğü rüyalar sihirli olur ve istenilen tüm sorunların çözümü bulunabilir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra