Menu

Sevgilileri Ayırma Büyüsü

Eski zamanlarda daha çok kullanılan büyüler günümüze kadar da kullanılmaya devam etmektedir. Büyüler birçok çeşit olarak ilk çağdan günümüze kadar gelmektedir. En çok büyü çeşidi da ayırma büyüsü adı altında toplanmaktadır. Ayırma büyüsü de kendi arasında birçok dallara ayrılmaktadır. Bu dallardan birisi de sevgilileri ayırma büyüsüdür. Bu büyü daha çok kıskançlık uğruna yapılmaktadır. İlişkileri güzel giden bir çifti kıskanan yakın bir arkadaş tarafından yapılabileceği gibi bu çiftten birisinden hoşlanan kişi tarafından da yapılmaktadır. Art niyetli birçok insan elde edemedikleri insanları kazanabilmek için bu büyülere başvurmaktadırlar.

Büyü kavramı dinimizce çok büyük bir günahtır ve geçmiş çağlarda yanlış ve kötü kullanımı nedeniyle yasaklanmıştır. Ancak birçok toplumda yasaklanmasına rağmen halen büyü yapılmaktadır. Günümüzde özellikle kırsal kesimde hala çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle kırsal kesimde tercihin çok olmasının sebebi ise anne babaların başvurmalarıdır. Anne ve babaların çok fazla başvurmalarının en önemli nedeni ise çocuklarının onaylamadıkları ilişkiler yaşıyor olmalarıdır. Anne ve babalar son yıllarda çocuklarının onaylamadıkları ve bitirmelerini istedikleri ilişkilerin bitmemesi sonucu aileler büyücülere başvurmaktadırlar. Bu amaçla başvurulan büyüler arasında en çok tercih edileni sevgilileri ayırma büyüsüdür. Anne ve babalar büyücülere giderek çocuklarının onaylamadıkları ilişkileri bitirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Ayırma büyüsü oldukça tehlikelidir ve kara büyü sınıfında yer almaktadır. Bu büyülerin insan üzerinde de birçok yan etkisi bulunmaktadır. En büyük yan etkileri arasında ise büyü yapılan kişinin depresyona girmesine sebep olmasıdır. Birçok kesimde sıklıkla tercih edilen büyünün insan üzerindeki etkileri düşünülmemektedir. Bu etkiler düşünülmeden yapılan büyüler çok fazla zarar vermektedir. Büyü yaptıran kişi büyük bir günaha girmiş olmakla beraber büyü yapılan kişiyi de hastalıklara sürüklemektedir. Özellikle anne ve babaların kullandıkları sevgilileri ayırma büyüsü nedeniyle çocuklarının depresyona girmesine neden olmuşlardır. İlk başlarda bunun büyünün bir yan etkisi olmadığını düşünen aileler yaptıkları şeyin de doğru olduğunu savunmaktadırlar. Çocuklarının durumunun gün geçtikçe kötüye gitmesi nedeniyle doktora götüren aileler doktorlardan da verimli bir sonuç alamamaktadırlar.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra