Menu

Sevgiliden Ayırma Büyüsü

İlk çağdan günümüze kadar halen devam etmekte olan ayırma büyüsü zaman içinde dallara ayrılmıştır. Bu dallardan birisi olan sevgiliden ayırma büyüsü de son zamanlarda çok sık başvurulan büyü türlerindendir. Ülkemizde büyü konusuna bakışın çok hoş karşılanmaması nedeniyle gizli bir şekilde yapılmaktadır. Birçok yörede gizlice yapılmaya devam eden bu büyüler eğer zamanında fark edilip bozdurulmazsa ileri de kişiye ve büyüyü yaptırana oldukça büyük zararlar vermektedir. Bu verdiği zararlar arasında hem maddi hem de manevi olarak oluşabilecek zararlar sayılmaktadır. Çünkü büyü Allah katında çok büyük bir günahtır.

Oldukça tehlikeli olan büyülerin yapılması eski çağlarda yasaklanmıştır. Büyülerin yasaklanmasının en önemli nedenlerinden birisi de sahte büyücülerdir. Kendini büyücü olarak tanıtan sahte büyücüler ayırma büyüsü yaptıklarını söyleyerek insanlardan paralar almaktadırlar. Ancak yaptıkları büyüler ileriki zamanlarda büyü yapılan kişiyi olumsuz etkilemeye başladığı görülmüştür. Özellikle sevgiliden ayırma büyüsü yaptırmak için giden kişilerin danıştıkları sahte büyücüler ayırma büyüsünü yaptıklarını söyleyerek büyüyü sonlandırmışlardır. İlerleyen günlerde büyü yapılan kişi de görülen farklı hareketler aslında o kişiye oldukça büyük zarar verdiğini göstermiştir. Bu yüzden büyü yasaklanmıştır. Çünkü bazı toplumlarda haksız yere ve sadece kendi istekleri doğrultusunda çok fazla büyü yapılmıştır.

Günümüzde yasaklara rağmen halen yaygın bir şekilde yapılmaya devam edilmektedir. Ayırma büyüsünü genellikle evlatlarının hayırlı bir evlilik yapmasını isteyen anne ve babalar yaptırmaktadırlar. Anne ve babalar sevgiden ve aşktan gözü bir şey görmeyen ve kendilerine ilgi göstermeyen evlatlarını tekrar kazanabileceklerini düşünerek yaptırmaktadırlar. Bu işlem bu yüzden bir bakıma hayırlı görülmektedir. Ancak ayırma büyüsü yapılan kişiler için hayırlı mıdır tartışılması gerekmektedir. Sevgiliden ayırma büyüsü adı altında yapılan büyüler çoğunlukla ayırma duası ile de yapılabilmektedir. Ayırma duası olarak bilinen dua için de büyü de olduğu kadar dikkatli olunması gerekmektedir. Ayırma büyüsü kadar ayırma duası da son derece tehlikelidir. Tehlikeli olmasının en önemli sebeplerinden birisi de günah olmasıdır. Çünkü bazı büyüler zaten kötü giden ilişkilere yapılsa da bazı büyüler çok iyi giden ilişkilere de yapılmış olup ara bozmuştur.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra