Menu

Mum Eritme Büyüsü

Bağlama büyüleri arasında yer alan mum eritme büyüsü çok etkili olduğu kabul edilen bir bağlama büyüsüdür. Bağlama ve aşık etmek için kullanılan biber büyülerinden daha geç etki eder. Fakat mum eritme büyüsünün etkisi çok daha uzun sürer.

Mum Eritme Büyüsünün Birinci Aşaması

Mum eritme büyüsü iki aşamada yapılır. İki aşamayı da büyüyü yapmak isteyen kişi gerçekleştirmelidir. Ve bu uygulamaları kişi yalnız başınayken yapmalıdır.

İlk mum eritme büyüsü seansı gündüz vakti yapılır. Kullanılmamış bir mum gerekir. Mum yarısından hafifçe kesilir ve mum ipinin sarkması sağlanır. Burada mum kesilirken dikkatli olmalı ve ipin zarar görmemesi sağlanmalıdır. Kesilen noktadan çıkan ipe bir düğüm atılır.

İlk düğüm atıldıktan sonra mumun fitili kabul edilen tepesindeki ip hafifçe çekilir. Burada da mumun zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca ipi de koparmamak gerekir. Mumun orta kesimde bulunan ve daha önce yapılan düğüm mumun içinde kaybolana kadar ip çekilmeye devam edilir. Mumun üzerindeki ip kesilerek alınır. Bu ip atılmamalıdır. Büyü malzemesi olarak kullanılan hiçbir şey atılmamalı ve toprağa gömülmelidir.

Mum Eritme Büyüsünün İkinci Aşaması

Bağlamak için yapılan mum eritme büyüsü aşamaları iki süreçte gerçekleşir. İlk aşamada mum ipine düğüm atılır. İkinci aşama gece uygulanmalıdır. Uygulamanın yapılacağı oda tamamen karanlık olmalıdır. Mum metal bir kabın içinde yakılır. Büyü işleminin uygulayan kişinin yalnız olması burada da önemlidir. Mum yandığı esnada büyüyü yapan kişi sessizce beklemelidir. Mum eriyerek düğümlenip mumun içine çekilen ipin düğüm noktasına kadar gelecektir. Düğüm yandığında büyü tutmuş kabul edilir. Mumun tamamen yanarak bitmesi ve odanın karanlığa gömülmesi beklenir. Bu noktadan sonra onaylama için “Ber le cem, ser le kem, der le yem” denir. Mum da kabıyla beraber hemen toprağa gömülmelidir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra