Menu

Mum Büyüsü Günah Mı?

İnsanlar yüzyıllardır büyülere büyük ilgi duymuşlardır. Hayatlarında doğal yollarla gerçekleştiremedikleri her şey için büyülerden medet ummuşlardır. Bir insanın iradesin kırmak, duygu ve düşüncelerini büyü yoluyla değiştirmek ne kadar etik bir davranış olur önce bu düşünülmelidir. Büyü yoluyla bir insana yaptırılan eylemler o kişinin kararı değildir. Artık o insan kendisine büyü yapan kişinin kontrolündedir.

Büyü ne yöntemle yapılırsa yapılsın insan iradesine yapılan bir zorlamadır. Mum büyüsü de bu amaçlarla yapılır. Bu nedenle mum büyüsü günah mı sorusunun cevabını dinimiz vermektedir.

Büyü Çeşitleri

Dininiz bütün büyüleri günah saymıştır. Fakat bazı uzmanlar insanın hayrı için yapılan uygulamaların günah sayılmayacağını iddia eder. Büyü yaptırmayı planlayan kişi mum büyüsü dinen uygun mu diye düşünüyorsa, günah olup olmadığına kendisi karar verecektir.

Büyüler ak büyüler ve kara büyüler olarak sınıflandırılır. Mum büyüleri bağlama amacıyla yapıldığı için ak büyüler sınıfına girer. Zira aşk büyülerinin aşk acısı çeken bir insanın derdine derman olduğu düşünülür. Fakat bir insanın derdine derman olunurken başka bir insana haksızlık edildiği göz ardı edilmemelidir.

Ayırmak, bozmak, perişan etmek gibi art niyet güdülerek yapılan büyüler kara büyüler sınıfına girer. Kara büyüler yapmanın günah olduğu kesindir. Bu büyülerin amacı insanların zarar görmesidir ve hoş görülür yanı yoktur.

Mum Büyüsü ve Kara Büyü

Mum büyüleri seven insanı sevdiğine kavuşturma amacı güdülerek yapılır. Büyüyü yaptıran kişinin hayrına olduğu düşünüldüğü için ak büyüler sınıfında yer alır. Fakat mum büyüleri farklı uygulamalar kullanılarak ayırma büyüsü haline de dönüşebilir. Bu durumda yapılan mum büyüsü kara büyü sınıfına girecektir. Metodu ne olursa olsun bütün kara büyü uygulamaları günahtır.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra