Menu

Kocayı Dostundan Ayırma Büyüsü

Yıllardır süre gelen konulardan birisi de büyülerdir. Büyüler birçok inanışa göre kutsal bile sayılmaktadır. Ancak ülkemizdeki inanışa göre büyü yıllar önce yasaklanmıştır. Büyüler oldukça tehlikelidirler. Büyü yaptıranın ve büyü yapanın dinimizde büyük günah işledikleri de açıkça belirtilmektedir. Günah olmasından dolayı yasaklanmasına rağmen büyü günümüzde halen gizlice yapılmaya devam etmektedir. Birçok ailede son yıllarda sorun haline gelmiş olan aldatma söz konusu nedeni ile birçok kesimde eşlerinin başka kadınlara baktığını veya dostu olduğunu düşündükleri kadınlar büyücülere giderek kocayı dostundan ayırma büyüsü adı altında büyüler yaptırmaktadırlar. Yaptırdıkları bu büyülere de çok fazla para yatırmaktadırlar. Ancak yapılan bu büyüler art niyetli kişiler tarafından yapılıyor ise çok tehlikelidir.

Ayırma büyüsü birçok farklılık göstermektedir. Eşlerini etraflarındaki kadınlardan kıskanan bayanlar çok fazla büyüye başvurmaktadırlar. Yapılan bu büyü hem kocayı dostundan ayırma büyüsü olarak geçer hem de kocayı evine bağlı ve sadık bir birey olması istenerek yapılmaktadır. Daha çok kırsal kesimde yaygın olan büyücülük anlayışı son yıllarda ülkemizde her kesimde yayılma göstermektedir. Gelişen toplum düzeyleri ve çalışma şartları nedeniyle kadınların da erkeklerin yanında çalışmaya başlaması bayanların eşlerini korumaya almasına neden olmaktadır. Bu amaçla da birçok kadın eşlerinin sadık ve evine bağlı olmasını isteyen kadınlar büyücülerden medet ummaktadırlar. Talebin çok fazla artması nedeniyle de ortaya sahte medyumlar çıkmaktadır. Bu sahte medyumlar fazla para karşılığında büyü yaptıklarını söyleyerek insanları dolandırmaktadırlar. Kırsal kesimde bu dolandırıcılık her geçen gün daha çok artmaktadır.

Günümüz toplumunda gitgide yaygınlaşmış olan bu büyü anlayışı aslında ilk çağdan beri görülmektedir. Geçmiş dönemlerde de birçok kadın erkeklerin başka kabilelerden kadınlara baktığını fark etmiş ve büyülere koşarak yardım istemişlerdir. Bu amaçla ortaya çıkmış olan kocayı dostundan ayırma büyüsü de günümüze kadar gelmektedir. Ancak geçmiş dönemlerde günümüze oranla daha iç içe bir toplum olması nedeniyle kadınlar bu konuda yaptırdıkları büyülerde yetersiz kaldıklarını düşünmüşlerdir. Birçok başka medyum ve hocalardan yardım isteyen kadınlar yine de olabilecek durumların önüne geçememişlerdir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra