Menu

İncir Büyüsünü Kim Yapar?

İncir büyülerinde kuru incir büyüsü, taze incir büyüsü veya incir ağacı büyüsü gibi çeşitler görülür. Genellikle hepsi aynı amaca hizmet eder ve incir büyüsünü kim yapar sorusunun cevabı da mutlaka medyumlara yaptırılması gerektiğidir.

İncir Büyüsünün Amacı Nedir?

Kimi insan çaresizlikten kimi insan ise beklemeye sabrı olmadığından büyü yaptırma yolunu seçer. Büyünün dinimizde yeri olmadığının bilinmesine rağmen büyü yaptırmaya devam edilir. Ülkemizde büyü uygulamalarının en çok bağlama ve aşık etme amacıyla yapıldığı görülmektedir. Bir insanı aşık etmeyi isteyen kişiler de incir büyüsünü kim yapar arayışına girer zira incir büyüleri bağlama büyüleri kapsamında yer alır.

İncir büyüleri yapılış nedenlerinden dolayı ak büyü sınıfında da yer alır. Bir insanı aşık ermek ve kendisine bağlamak isteyen kişiler incir büyüsü yaptırma yolunu seçer. Neredeyse bütün büyüler çift ağızlıdır. Ak büyü uygulaması olarak kullanıldıkları gibi art niyetlerle yapılan kara büyüler olarak da kullanılabilir. Bir büyünün ak büyümü yoksa kara büyümü olduğunu belirleyen büyü için kullanılan malzeme değil niyettir.

İncir Büyüleri Nasıl Uygulanır?

İncir büyüleri genellikle aynı amaç için yapılsa da kullanılan incirin türüne göre farklı uygulama şekilleri vardır. Taze incir ve kuru incir büyülerinde genellikle yedirme yolu uygulanır. Büyü yaptırmak isteyen kişi inciri alır ve medyum tarafından incirin üzerine gerekli okumalar yapılır. Büyü yaptıran kişi inciri büyülenmek isteyen kişinin yemesini sağlamalıdır. İncirin büyülenmek istenen kişiye, büyü yaptıran kişi tarafından verilmesi çok önemlidir. Başkası tarafından verilirse bu büyü amacına ulaşmaz.

İncir büyüleri genellikle yedirmek yoluyla yapılır. Bazen üzerine okunan incirin gömülmesi de söz konusu olabilir. Nasıl bir uygulama yapılacağının cevabı incir büyüsünü kim yapar diyen kişiye medyum tarafından verilir. İncir büyüleri ortalama iki hafta içinde etkisini göstermeye başlar. Eğer medyum incir büyüsünü yaparken bir muska hazırlamışsa, büyü yaptıran kişi bu muskayı bir hafta süreyle üzerinde taşımalıdır. İncir büyüleri mutlaka bir medyum tarafından yapılmalıdır. Bazı büyü uygulamaları kolay gözükse de enerjilerin doğru yönlendirilmesi çok önemlidir. Enerjilerin yönlenmesi işinden de medyumlar sorumludur.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra