Menu

İğne Büyüsü Nedir ve Nasıl Yapılır?

iğne büyüsü nasıl yapılırİğne büyüsü aynı zamanda bağlama büyüsü olarak da bilinmektedir. Bağlama büyülerinin amacı kişileri kendine aşık etmek olduğu için iğne büyüsü de bu kategoriye girmektedir. İğne büyüsü birini kendine aşık etme amacı olarak bilinir. İğne büyüsü sık tercih edilen büyüler arasında yer almaktadır. İğne büyüsü bir bağlama büyüsü olmasının yanı sıra aynı zamanda da bir kara büyü olarak bilinmektedir. Eski dönemlerden bu zamana kadar yapılan en eski büyüler arasında yer almaktadır.

İğne büyüsünün yapılış amaçları arasında birini kendinize aşık etmek ya da sevgilinizi bağlamak olduğu gibi çoğunlukla bir kişiye zarar vermek amacıyla da bu büyü yapılır. İğne büyüsü oldukça zararlı bir büyü olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu büyünün tehlikesi kişiye ölüme sürükleyecek kadar tehlikeli olmasıdır. Anadolu’da iğne büyüsü firkete büyüsü olarak bilinmektedir. Böyle bilinmesinin sebebi Anadolu’daki insanların iğne kelimesi yerine firkete kelimesini kullanmasıdır. Bu büyünün en çok yapıldığı yerlerden biri İran’dır.

İğne Büyüsünün Yapılış Aşamaları

Bu büyünün iki farklı yapılış şekli bulunmaktadır. Siyah iplik geçirilerek yapılan iğne büyüsünde adından da anlaşılacağı üzere bir adet iğneye siyah iplik geçirilir. İğne büyüsü yapılacak olan kişinin isminde bulunan harf sayısı kadar düğüm atılır ve her düğüm atıldığında tılsımlı sözcükler okunur.

Elmaya iğne batırılarak yapılan iğne büyüsünün amacı da kişiyi kendine aşık etmektir. Meyvelerle yapılan büyü çeşitleri de vardır ama bu büyü sadece elmayla yapılır. Büyü yapılacak olan elmanın sağlam, çürüksüz ve çiziksiz olması gerekmektedir. Elmanın karşılıklı olacak şekilde her iki tarafına da iğne batırılır. Elmaya batırılan iğnelerin kadın ve erkeği simgelediği bilinmektedir. Sağlam olan elma çürümeye bırakılır. Elmalar çürüdükten sonra iğneler düştüğü vakit büyü yapılan kişiler birbirlerine aşırı sevgi ile bağlanır.

İğne büyüsü birkaç hafta içerisinde etkisini göstermektedir. Elma ile yapılan iğne büyüsü siyah ip ile yapılan büyüden daha tesirli olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda kötü niyet ve kişilere zarar vermek için yapılan bu büyü kara büyü olarak da karşımıza çıkabilmektedir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra