Menu

Deniz Kumu Büyüsü

Toprak ile yapılan ayırma büyüleri arasında yer alan deniz kumu büyüsü en korkunç ayırma büyülerinden birisi olarak kabul edilir. Tarihi çok eskilere kadar dayanan ve son derece güçlü kara büyü uygulamalarıdır. Toprak büyüleri aynı zamanda yuva yıkan büyüler olarak da tanınır. Evlilikleri bozmak ve yuvaların dağılmasını sağlamak amacıyla uygulanan son derece art niyetli büyülerdir. Tarihte ağırlıklı olarak hükümdar ailelerinde yaşaman evlilikleri bitirmek amaçlı kullanılsa da zaman içinde her türlü aşk ilişkisini sonlandırmak amacıyla yapılmaya başlanmıştır. Başlangıç aşamasında sadece evli çiftleri ayırmak için kullanılsa da sonrasında birbirini seven insanları ayırmak için de devreye sokulmuştur.

Deniz Kumu Büyüsünün Yapılış Aşamaları

Toprak büyülerinde özellikle mezarlık toprağı tercih edilir. Bir başka uygulama şekli olan deniz kumu büyüsü içinse deniz kenarından alınan kum kullanılır. İslam dini mezarlıktan toprak alınarak büyü yapılmasını hiçbir şekilde hoş karşılamamaktadır. Bu nedenle toprak büyüsünde kullanılan malzemelerde zaman içinde değişiklikler meydana gelmiş ve deniz kumu da bu amaçla kullanılmaya başlanmıştır.

Bir avuç kadar deniz kumuna yarım avuç kadar tuz ilave edilir. Tuz ile kum birbirine karıştırılırken söylenmesi gereken birtakım tılsımlı sözler vardır. Bu tılsımlı sözler genellikle dini metinlerin tersten okunmasından oluşur. Bir sonraki aşama ayırma vefki hazırlama aşamasıdır. Ayırma vefkine ayırmak istenilen kişilerin isimleri yazılır ayrıca bu ayrılma süresini hızlandırması mümkün olan insanlar varsa onların isimleri de yazılır. Bu şekilde hazırlanan vefk ile ayrılmak istenen hem kadın hem de erkek etkilenecektir. Bu çalışmada ismi geçen diğer kişiler de etkilenecek ve çifti ayırmaya çalışacaklardır. Diğer aşamada hazırlanan vefk küçük parçalara ayrılır ve deniz kumu ve tuzdan oluşan karışımın içine karıştırılır.

Deniz Kumu Büyüsünün Son Aşaması

Ayrılmak istenen kişiler için yapılan deniz kumu büyüsü için son aşama hazırlanan karışımın ayrılması istenen çiftin evlerinin ya da işyerlerinin etrafına dökülmesidir. Çift bir arada yaşamıyorsa karışım ikiye ayrılır ve ikisinin de yaşadıkları yerlerin çevresine dökülür. Karışımı evin civarına dökerken tekrar bu amaç için gereken tılsımlı sözleri söylemek gerekmektedir.

One Response
  1. Mağdur Haziran 8, 2018 / Cevapla

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra