Menu

Büyü Yapmak Ne Anlama Gelir?

Büyü geçmişte de yapılıyordu, zamanımızda da yapılıyor, muhtemelen gelecekte de yapılıyor olacak. İnsanoğlu büyüyle ilgilenmekten hiç vazgeçmedi.

İnsanın bilinmeyene karşı olan ilgisi, istediği her şeyi elde etme arzusu zaman zaman doğal yollardan sapmasına neden oluyor.

Büyü Yapmak

Dinimiz haram kılsa da, ahlaki değerlere uymasa da insanlar büyü yapmaya ve yaptırmaya devam ediyorlar. Eğer büyü yapmak ne anlama gelir diye merak ediliyorsa, büyü yapmak bir insanın kendi iradesini ortadan kaldırmaktır.

Büyü ile insanlar etkilenerek, düşünceleri ve hayatları değiştirilir, sevdiğinden ayırılır, işleri bozulabilir ve pek çok belaya bulaştırılabilir.

Büyüler yapılış amaçlarına göre ak ve kara olarak ayrılır. Kara büyüler insanların kötülüğü amaçlanarak yapılır ve bu tarz büyülerin kabul edilebilir hiçbir yanı olmadığı gibi vebali de çok büyüktür.

Daha masum sayılabilen büyüler de vardır. Bunlara ak büyüler denir ve ihtiyacı olan insana yarar sağlamak için uygulanır. Ak büyüler genellikle birbirini seven fakat ayrılan insanları tekrar bir araya getirmek için yapılır.

Muhabbet büyüleri, bağlama büyüleri ak büyüler sınıfına girer. Ayrıca kısmet açmak ve bereket arttırmak için yapılan büyülerde bu sınıftadır. Ak büyülerde hiç kimsenin kötülüğü düşünülmez. Sadece ihtiyacı olan kişinin yararına olması gözetilir.

Haram Kılınan Büyüler

Dinen bütün büyüler haram kılınsa da, ak büyüler gibi iyi niyetle yapılan büyülere açık kapı bırakılmıştır.

Ayırma büyüleri, soğutma büyüleri kara büyüler sınıfına girer ve ne dinde ne de insan ahlakında yeri yoktur. Kara büyüler kötülük taşıyan ve insanların hayatını karartmak için yapılan büyülerdir.

Papaz büyüleri de bu sınıfa girer. Adı papaz büyüsü olmasına rağmen Hristiyanlıkla ve papazlarla hiçbir alakası yoktur. Orta çağda pagan kültüründen ortaya çıkmıştır. Papaz büyüsü doğrudan insan iradesini hedef alır. İnsanın istem dışı davranışlar sergilemesine neden olur. Papaz büyüsü en güçlü kara büyü çeşidi olarak kabul edilir. Kişinin ruhsal yapısını bozar, düşünce yapısına direk etki eder ve kişi artık kendi iradesini kullanamaz hale gelir. En etkili ve en çabuk amacına ulaşan büyü yöntemi olarak kabul edilir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra