Menu

Büyü Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Büyülerin etkili olmasında büyü yapmak için gerekli malzemeler oldukça önemlidir ve her büyü için farklı malzemeler kullanılır. Büyü yapımında ruhani varlıklar mutlaka kullanılır ve büyülerin etkili olmasında onların çok önemli bir rolü vardır. Büyülenen insanın düşünce sistemine müdahale eden ve bu nedenle kişide birçok psikolojik sorunun ortaya çıkmasına neden olan bu varlıklardır.

Büyü Yaparken Yardım Alınan Ruhani Varlıklar

Büyü yapılırken mutlaka ruhani varlıklar da devreye girer ve bunlar ruhlar, cinler ile hadimler olarak tanımlanır. Bu varlıklara ulaşmak özel bir ilim gerektirdiği için bu ilme vakıf medyumlar ya da medyum hocalar tarafından büyü yapılabilir. Ruhları kullanmak oldukça zor bir iştir bu nedenle büyü yapımında en çok cinlerin kullanıldığı görülmektedir. En kolay hükmedilebilen varlıklar cinler olduğu için büyü yapmak için gerekli malzemeler ile birlikte cinlerden yardım alınır. Medyumlar birtakım özel tılsımlar ve tütsüler kullanarak cinlerle iletişime geçerler ve onları yapılacak olan büyü için görevlendirirler. Hüddamlar ise Ortadoğu kültüründe yaygın olarak kullanılır ve özellikle medyum hocalar bu varlıklardan yararlanır. Bu varlıklar medyum hocaların daveti ile gelebilecekleri gibi kendileri de büyü işlemine müdahil olabilir.

Büyü Malzemeleri

Hayvan ve insan parçaları kara büyü uygulamalarında kullanılan malzemelerdir. Büyü yapımında ölü ya da diri hayvan kullanımının yaygın olduğu görülür. Adet kanı, insan sidiği , insan menisi, insan saçı, insan tırnağı kara büyü yapmak için gerekli malzemeler arasında yer alır. Hayvan ve insan bedeninden alınan parçalarla yapılan büyüler son derece güçlüdür ve bozulması da çok zordur. Özellikle papaz büyülerinde bu malzemelerin kullanılmasına çok rastlanır.

Büyü yapımında birçok bitkiden de faydalanıldığı görülmektedir ve bu malzemeler genellikle ak büyü uygulamalarında kullanılır. Bitkilerden aynı zamanda ruhani varlıkların çağırılmasında da yararlanılmaktadır.  Aşk ve bağlama büyülerinde yaygın olarak kullanılan bitkiler genellikle büyü uygulaması esnasında yakılır. Kurşun, kalay, demir, bakır, civa, gümüş ve doğal taşlar da büyü yapımında kullanılmaktadır. Madenleri gezegenlerle eşleştirmek yaygındır bu nedenle iyi bir büyü aracı olarak kabul edilirler. Özellikle vefk hazırlanırken geometrik şekillerden ve harflerden de yararlanılır.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra