Menu

Büyü Yapmak Anlamı

Yüzyıllardır uygulanmakta olan büyü yapmak anlamı bir kişin iradesinin yapan kişi tarafından ele geçirilmesidir. Büyü yapılan kişi artık, büyüyü yaptıranın ve uygulayanın etkisi altındadır.

İnsanlar Büyüye Neden İhtiyaç Duyar?

İnsanlık tarihine bakıldığında büyünün hep var olduğu görülür. İlk zamanlarda doğaüstüne olan inanışlardan ortaya çıktığı varsayılır. İnsanlar anlam veremedikleri her olayı doğaüstü güçlere bağlamak eğilimindeydiler. Bu eğilimin günümüze kadar geldiği de yadsınamaz.

İnsanlar etraflarında kötü ruhların dolaştığına inanırlardı. Bazı özel yetenekleri sayesinde, bu ruhlarla iletişim kurduğunu iddia eden insanların büyü ilmi olması gerekir. Günümüzde bu yeteneğe sahip olan insanlara medyum denmekte. O tarihlerde hastalıktan, felakete her şeyin çaresi büyücülerde aranırdı. Modern bilimin gelişmediği dönemlerde bu eğilim kabul edilebilir gözüküyor.

Büyücülere iyi niyetle yaklaşan insanlar olduğu gibi, kötü niyetlerini hayata geçirmek isteyen insanlar da yaklaştı. Kötü niyetle yaklaşanların talepleri, kara büyü kavramını ortaya çıkardı. Kara büyüler yapılan kişinin zarar görmesi amacıyla uygulanırlar.

İnsanlar doğal yollarla elde edemedikleri şeyler için büyü yaptırma yolunu seçerler. Aslında büyüler tabiatın doğal dengesini ve hayatın akışını bozan ve değiştiren işlemlerdir.

Büyülerin Etkileme Gücü

Dinler büyüye karşı olmakla birlikte varlığını kabul ederler. İnsan hayatında büyü vardır ve uygulanmaktadır. Kimi insan ne yaşarsa yaşasın, hayatın doğal akışında kalmayı tercih eder. Acı çekiyor olabilir fakat hayatın ona getirdiği bu acıyı kabul eder. Kimi insanlar ise bunu değiştirmeye çalışır. İstediklerini elde etmek için her yola başvurabilir. Büyüler de bu noktada devreye girer.

Din kitaplarında da yer bulan büyüler son derece güçlü enerjiler olup, çok ciddi etkileme gücüne sahiptirler. Büyü yapılan kişi artık kendi iradesini kullanamaz hale gelir. Kişinin bütün dengeleri bozulur ve düşünce yapısı değişir. Artık bu kişi tamamen büyüyü yaptıran kişiye teslim olmuş durumdadır.

Yapılan büyünün amacına uygun olarak değişimler yaşanır. Eğer yapılan bir bağlama büyüsü ise kişi, büyüyü yaptıran kişiden vazgeçemez hale gelir. Yapılan büyü zarar verme amacıyla yapılmışsa, o insanın hayatı bir daha eskisi gibi olamayacaktır. Bu tarz büyüler kişiyi intihara kadar sürükleyebilirler.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra