Menu

Büyü Yapmak Affedilir mi?

Dinen büyü kabul görmez. Aslında etik olarak da yapılması uygun değildir. Fakat insanlar büyü yapmaya devam etmektedirler.

Büyü Çeşitleri

Büyüler yapılış amacına göre ak büyüler ve kara büyüler olarak ikiye ayrılır. Ak büyüler iyi niyet taşıyarak yapılan büyülerdir. Genelde yolunda gitmeyen ilişkiler için uygulanır. İlişkinin düzene girmesi ve mutluluk amacı güdülür. Özellikle huzursuzluk yaşanan evliliklerde, evliliği kurtarmak için büyü yapma yoluna gidilebilir. Burada amaç kurulmuş olan aile kurumuna tekrar huzur getirmektir.

Kara büyüler ise asla kabul görmeyen büyülerdir. Bunlar içlerinde kötü niyetler barındıran büyülerdir. Kara büyüler insanları birbirinden ayırmak için kullanılırlar. Burada devreye ya kıskançlık girer ya da sahip olma duygusu. Çiftlerden birine ilgi duyan kişi, ayırma büyüsü yaptırarak onları ayırmak, sonrada istediği kişiye sahip olmak amacı güder.

Kara büyüler kıskanılan insanları mahvetmek için de yapılır. Uygulanan kişinin işleri bozulur, rahatsızlanabilir ve perişan olur. Burada yoğun art niyetler vardır. Kıskançlık vardır, çekememezlik vardır. Bazı insanlar çevrelerinde mutlu kişiler görmeye tahammül edemezler. Bu mutluluğu bozmak için her şeyi yapabilirler. Bunun için geçerli bir sebepleri dahi olmayabilir. Mutluluğunu bozmak istedikleri insanlar komşuları olabilir, akrabaları dahi olabilir. Bu tarz insanlar içlerinde salt kötülük barındırırlar.

Büyü yapmaya niyetlenen insanların kafasında dinen büyü yapmak affedilir mi sorusu oluşabilir. Din büyüyü haram kılmıştır. Fakat bazı ayetlerde iyi niyetle yapılması şartıyla esnemeler görülür. Fakat kötü amaçlı yapılan kara büyülerin affı söz konusu değildir.

İyi Niyetle Yapılan Büyüler

Evlilikleri kurtarmak, sevenleri kavuşturmak, baht ve kısmet açmak gibi nedenlerle yapılan büyüler iyi niyetli sayılır. Burada güdülen amaçlar, ayırmak değil bağlamaktır. İnsanlar işi açılsın diye büyü yaptırabilir. Bu sadece kişinin hayrına olan ve kimseye zarar vermeyen bir büyüdür. Yapılan büyünün hiç kimseye zarar vermemesi çok önemlidir. Eğer bir kişi dahi olsa bundan olumsuz etkileniyorsa kabul edilemez.

Büyüler yollanan enerjiler vasıtasıyla yönlendirilen kişinin duygu ve düşüncelerini değiştirmeyi amaçlar. Aslında bu insan iradesini kontrol altına almaktır. Din de büyüleri bu nedenle yasaklar. Bu yasaktaki amaç, insanın öz iradesini korumaktır.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra