Menu

Büyü Nedir?

Birçok kişi büyü terimini duymuştur. İslam dininde olduğu gibi diğer tüm dinlerde günah olarak belirtilmektedir. Kuran-ı Kerim ayetlerinden birisi olan Bakara Suresi 102. Ayetinde açıkça büyülerin yapılmaması gerektiği yazmaktadır. Bu nedenle çoğu insan büyü nedir, büyü yapmak günah mıdır gibi soruların cevaplarını aramaktadır. Büyüler; ak büyü, kara büyü ve kırmızı büyüler olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleştirilmektedir.

Ak Büyü Nedir?

İyi niyetle yapılan, şifacı, güzel şeylere niyet edilen bir içerisinde birçok büyüyü barındıran bir kategoridir. Örneğin; alkol alan bir kişinin alkolü bırakması için, ayrılmak üzere olan eşlerin ayrılmamaları için, kısmet, bereket, nasip açmak için yapılan büyülerdir. Ak büyü içerisinde aşk büyüsü de aslında bir nevi ak büyü olarak biliniyor. Fakat zorlama ile yapılan bir süreç olduğu için ak büyü mü yoksa kara büyü mü olduğu tartışılmaktadır. Ak büyüler yapılırken birçok malzeme kullanılmaktadır. Tabi iyi niyetle edilen bir büyü olsa da midenizin kaldırmayacağı bir sürü malzeme ile iç içe olan büyülerdir. Mesela; adet kanı ile bağlama büyüsü örneklendirilebilir.

Kara Büyü Nedir?

Aslında tam olarak ne amaca hükmettiği adından da bellidir. İntikam almak, birisinin hastalığa yakalanmasını sağlamak, birisinin ölmesi, birisinin malına göz dikmek, namusuna göz dikmek, evli insanları ayırmak gibi kötü emellerle yapılan bir büyüdür. Bilindiği üzere iyi huylu şeytanlar ve kötü huylu şeytanlar vardı. Kara büyü de tamamen insanlara negatif enerji veren, insanların kötü yola düşmesi için yapılan şeytanlar kullanılarak, cinler musallat edilerek yapılan büyü kategorisidir. Kara büyüleri yapmak bir hayli zordur ve her büyücü böylesine zorlu bir süreç içerisine girmek istemez. Kara büyü yapacak medyumları bu devirde bulmak ise çok zordur. Kim yaparım derse o kişi ile çalışmadan önce iyi analiz etmeniz ve araştırmanız gerekir. İntikam almak için bile kara büyü yaptırmak istiyorsanız çok düşünmelisiniz. Çünkü böylesine korkunç bir büyü tutarsa geri almanız mümkün olmaz. Siz de vicdana azabı çekebilirsiniz ve günahını nasıl verirsiniz kara kara düşünmeye başlarsınız.

Kırmızı büyüler de aynı kara büyüler gibi korkunç sonuçlar doğuran bir büyüdür. Bizler buradan büyü nedir başlığı altında ak büyü, kara büyü ve kırmızı büyü hakkında detay veriyor olsak da asla ve asla büyü yapımında, büyü bozumundaki süreçlerle ilgilenmiyoruz. Bu nedenle bize olan taleplerinize Vefk ile cevap vermek istiyoruz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra