Menu

Büyü Çeşitleri Ve Yapılışları

Hayatın içinde tüm insanların bir şekilde büyülerle ilgili birtakım şeyler duyması muhtemeldir. Ayrıca büyü çeşitleri ve yapılışları insanların her dönem çok ilgisini çekmiştir. Bu nedenle insanlar bir şekilde büyüler hakkında bilgi sahibi olurlar. Birçok insanın da büyü yaptırmaya meyilli oldukları görülmektedir.

Ak Büyü Çeşitleri

Büyüler Ak Büyü ve Kara Büyü olmak üzere ikiye ayrılır. Kara büyülere eşdeğer özellikler taşıyan kırmızı büyüler de vardır fakat günümüzde kırmızı büyü uygulamalarına rastlanmamaktadır. Kırmızı büyü uygulamalarına rastlanmamasının nedeni geçmişten günümüze gelen yeterli kaynak bulunmamasıdır.

Ak büyüler insanların menfaatleri doğrultusunda yapılan büyüler olarak kabul edilir ve toplum tarafından daha toleranslı karşılanır. İslam dini tarafından bütün büyü çeşitleri ve yapılışları yasaklanmıştır. Bu nedenle zarar vermediği düşünülen ak büyülerin de yapılması dinen yasaktır ve büyük bir günah olarak kabul edilir.

Ülkemizde en çok talep edilen ak büyülerin aşk ve bağlama büyüleri olduğu görülmektedir. Bunun yanında ak büyü kapsamında yer alan evlilik büyüleri, kısmet açma büyüleri gibi uygulamalar da bulunmaktadır.

Kara Büyü Çeşitleri

İnsanların kesinlikle uzak durmaları gereken büyü çeşitleri ve yapılışları kara büyü uygulamalarıdır. Kara büyüler art niyetli insanların çevrelerinde bulunan diğer insanların kötülüklerini hedefleyerek yaptırdıkları büyülerdir. Bu büyülerin maruz bırakılan insanlar üzerinde son derece olumsuz etkileri vardır.

Kara büyüler sevenleri ayırmak, evliliklerin yıkılmasını sağlamak, insanların kısmetini bağlayarak zor duruma düşmelerini sağlamak amacıyla yapılan art niyetli uygulamalardır. Bu büyüleri yaptıran insanların ruh sağlıklarını sorgulamak gerekir. Sadece zarar vermek amacıyla yapılan bu art niyetli uygulamalar bazen kişilerin en yakınları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ak büyü uygulamaları da başta gıda maddeleri olmak üzere daha makul materyaller kullanılır. Kara büyü uygulamalarında kullanılan materyaller ise rahatsızlık vericidir. Ölü ya da diri hayvan parçaları, insan parçaları, ölü toprağı, kedi ya da köpek kanı, adet kanı kara büyü uygulamalarında kullanılan malzemelerin bir kısmıdır. Bu büyülerin uygulanması durumunda hem büyüye maruz bırakılan kişinin hem de bu büyüleri yaptıran kişiler zarar görebilirler. Bu uygulamalar herkesin kesinlikle uzak durmaları gereken işlemlerdir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra