Menu

Büyü Bozma Yöntemleri

İnsanlar inansa da inanmasa da büyülerin varlığını kabul etmek gerekir. Kabul etmek gerekir çünkü bütün dinler kabul etmektedir. Kuran’da büyülerin varlığını kabul eder ve insanları bu şerden korumak için Kuran içinde büyü bozma yöntemleri de yer alır.

Büyülerin Şiddetli Etkileri

Büyü yapmak ve yaptırmak dinimiz tarafından günah olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle insanların, istediklerini elde etmek için büyülere başvurmaları çok sakıncalıdır. Büyüler insanları etkileyerek iradeleri dışında davranmalarına yol açan uygulamalardır. Büyü yapılırken devreye ruhani varlıklar sokulur. Bu ruhani varlıklar büyü yapılan kişinin düşünce sistemine saldırır ve kişi artık kendi kontrolünü tamamen yitirir. Büyü yapılan kişinin kontrolü artık kendisine büyü yaptıran kişinin elindedir. Kuran insan iradesini yok eden bu uygulamaya kesinlikle karşıdır. Kuran, kişilerin kendilerini kurtarabilmelerini sağlamak amacıyla büyü bozma yöntemleri göstermektedir.

Büyüler insanlara hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak büyük zararlar verir. O kadar güçlü büyüler söz konusudur ki, kişileri delirtir, intihara sürükler, hastalanmasına ve daha ileri boyutta da ölmesine neden olur. Böylesi ağır uygulamaların kabul görmesi söz konusu olamaz. Bu nedenle büyü yapmak ve yaptırmak en büyük günahların arasında yer alır.

Büyü Nasıl Bozulur?

İnsanlar genellikle kendilerine büyü yapıldığını anlamaz. Yaşanan değişimleri kişi fark etmez bazı durumlarda ise kişinin yakın çevresi fark edebilir. Kişi eğer kendisine büyü yapıldığını anlamaz ve büyü bozma yöntemleri üzerinde çalışmazsa, ömrünün sonuna kadar yapılan büyünün etkisinde yaşayabilir.

İnsanlar büyünün varlığını kabul etmeli ve kendilerini bu negatif enerjilerin etkilerinden koruyabilmek için gereken önlemleri almalıdır. Kişilerin kendilerine yapılan büyünün olumsuz etkilerinden kurtulmak ve büyüye maruz kalmamak için alınacak önlemler sadece Kuran’da mevcuttur.

Kuran’da büyü bozan dualar yer almaktadır. Kişiler büyüden şüphelendikleri durumlarda Fatiha suresi, Bakara suresinin çeşitli ayetleri, A’raf suresi ve ayetleri, Tevbe suresi ve ayetleri, Yunus suresi, Cin suresi, Mü’minun suresi, Hadid suresi, Rahman suresi, Falak suresi ve Nas suresi okuyarak kendilerini büyülerin etkilerinden koruyabilirler. Bu dualar okuyan kişiye karşı kalkan vazifesi de görür ve kişinin bir daha büyüye maruz kalmasının önüne geçer.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonAra